Conte partiro aneb Time to Say Goodbye (in a month)

Image 2

One track came to an end.

„Pane učiteli, nic ve zlým, ale konečně jste dostal rozum.“

Ne, tuto reakci jsem od žáků opravdu nečekal, ač jsem ji od kolegyň a kolegů za poslední měsíc slyšel od onoho okamžiku opakovaně bezpočtukrát, byť jinými slovy.

Nebudu chodit kolem horké kaše a řeknu to „na plnou hubu“.

Po třinácti letech a pár měsících jsem se rozhodl odejít ze školství.

Důvodů je mnoho, pozitivních i méně pozitivních. I ty úplně negativní by se našly.

Za těch třináct a kousek let jsem měl tu čest setkat se a spolupracovat se skvělými lidmi. Potkal jsem hromadu úžasných lidí, učitelů, žáků a studentů, lidí z oboru i mimo něj, kteří můj život obohatili o spousty zážitků.

Výměny zkušeností, diskuze, nespočetné pohledy na věc, formální i neformální, pracovní i mimopracovní setkání s učitelskými kolegy v Čechách i na zahraničních školách, se současnými i bývalými žáky a studenty, s lidmi mimo školství mne vyzvedly až na současnou úroveň. To i díky nim jsem se ocitl v pozici, kdy mohu nabídnout své zkušenosti i mimo školství.

(Abych byl upřímný, zažil jsem i setkání, bez kterých si svůj život dokážu velmi dobře představit. O nich však zatím pomlčím.)

*Přátelé, za všechny zážitky vám všem z celého srdce děkuji. A nebojte se, na blogu nekončím. Dneškem jen začíná poslední měsíc mého působení ve školství. Do Vánoc snad bude i text, ve kterém se ohlédnu za svojí učitelskou „kariérou“. 

–International version. For my teachers and friends abroad.–

„Mr. Bajer, no bad blood, but finally, you came to your senses.“

Well, I expected much but not this from my students. I have heard them in various mutations for almost a month since I announced the news.

No need to cover up:

After 13+ years, I have decided to leave school education.

I have many reasons for this step, positive and less positive. And there are even some negative ones, too.

Over those 13+ years, I have been honored to meet and collaborate with great people. I met „scores“ of marvelous people. Teachers, pupils, students. People from educational field and outside of it. You all have enriched my life.

Experience exchanges, face-to-face and on-line discussions, numberless points of view, formal and informal, work-related or not meetings with colleague teachers in the Czech Republic and abroad, with present and former pupils and students with people outside the eductation; they all have brought me to this level. I have skills and experience to offer, and it is also because of you.

(To be honest, I actually met some people who I can imagine my life without. But I am not going to write of these, for now.)

I thank you from the bottom of my heart. And don’t worry, I am not finished with my blog.  This very day just marks the beginning of the last month of my teaching career. And I even hope to write a resume to map my teaching career till Christmas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *